Sziasztok,

Minthogy már viszonylag sok bankról írtunk s felfedtük adott bankoknak adott diákszámlájuk objektív értékét, most végre eljött az az idő, amikor ezeket a pénzintézeteket nem csak tudományos kritikának vetjük alá, hanem még a  jó öreg szubjektivitásnak is nagy teret hagyunk

….ebben biztosan jobbak leszünk…

Így hát a bankokról való írogatásunkban eljött az a fordulópont, amikor már nem csak az internet bugyraiban kutakszunk, hanem a bankárok agyaiban, a bankok design tervezőiben, és ami a legfontosabb a bankok fülkéi előtt sorban álló kicsi fogyasztókéban…

Így vagy úgy ezekben a hideg napokban, kénytelenek vagyunk igénybe venni a BKV európai színvonalú szolgáltatásait, amellyel eljuthatunk a már félig-meddig kivesézett bankok várótermeibe…

De tényleg nagyon hideg van. Még a hidegrekord is megdőlt…(ennek ellenére Kriszti papucsban volt… 13 kicsi fokban)

Minthogy először a nagyhírű, de valljuk be, egyszerre hírhedt OTP-ről írtunk, úgy döntöttük annak egyik fiókját keressük fel először.

Ám mielőtt eredményeinket megosztanánk fontosnak tarjuk módszertanunk ismertetését:

Alapvetően a diákszámláról, annak szolgáltatásairól s annak kondícióiról kérdezgettünk egy teljesen „a sorban állós gép” által randommódon kiválasztott reklám menedzsert.

Igen reklám menedzser! 

Ugyanis az elsődleges impresszió nem volt más, hogy minden bank alkalmazottjai (eddig 3-4 bankban voltunk) túlságosan szívélyesek, minden kérdést nagy türelemmel meghallgatóak, illetve ezeket kérdéseket maradéktalanul megválaszoló emberek voltak. Oly annyira, hogy az OTP-ben egyenesen megkaptuk az interjú alanyunk névjegykártyát. Mellékesen jegyezzük meg, de a névjegykártya átadásakor azt az üzenetet kaptuk, hogy akár soron kívül is…

Ne gondoljatok rosszra!...:-)

Mindenesetre az elsődleges konklúzió az nem más, hogy a bank olyan, mint a piac, ahol rád akarják sózni az árut… csak talán kicsit szofisztikáltabban, tehát nagyon résen kell lenni… 

Vagyis némileg érteni kell  azt a tipikus banki terminológiát, amelyet tényleg akárki megtanulhat….

Na de akkor jöjjön az Országos Takarék Pénztár utolsó leírása.

Beléptünk, számot kértünk, várakoztunk… csak azt a sorra kerülést jelző pityegést hallottuk, meg persze azt suttogást…

Szó mi szó a szürke illetve helyenként zöld épület azt a tipikus rideg hivatalosságot éreztette, amire még jött ez a monoton várakozási periódus, amit Kriszti valamiért az Orwell 1984-éhez hasonlított…

Na de úgy 10 perc agónia után ott álltunk a műanyag üveg előtt s egy viszonylag fiatalabb csávót kérdezgettünk, aki az előbb már említett szívélyességével minden egyes kérdésünket, ha nem is maradéktalanul, de megválaszolta. 

Mindenestre az csak pozitívum volt, hogy tegezett, s nem magázott.

Első kérdésünk, akár pitiánernek is tűnhetett volna, hisz azt tettük fel, hogy a OTP juniorhoz milyen kártyát adnak simát vagy dombornyomottat. A kérdés azért fontos, mert több országban és így az USÁban kifejezetten csak dombornyomott kártyákkal lehet vásárolni, tehát a sima kártya nem feltétlenül praktikus…

Mindenestre a pozitív válasz után,arra próbáltunk valamilyen választ kapni, hogy  jelenleg milyen kondíciók mellet tudnánk pénzt lekötni.  Első és legfontosabb információ az az, hogy minimum 10 000 Ft kell lekötni , ami egy év alatt a jelenlegi kamatozás után  4,5%-kal fog többet érni ( mínusz a 20%-os kamatadó) .

Természetesen ehhez a diákszámlához is jár valamilyen utazási biztosítás, de az bevallottan röhej, hisz csak akkor fizetne a biztosító ha meghalnál, vagy 100%-os rokkantságot szenvednél akkor is csak 100 000 Ft-ot..., ami természetesen  gazdasági szempontból mindenkép jutányos a családodnak.

Minthogy az OTP Junior csak 24 éves korig igénybe vehető, teljesen jogos kérdés az is, hogy mi történik, akkor ha kiöregedsz… A bankos pasi válasza értelmében, amint betöltött a 24-et, s van OTP-s diákszámlád, akkor automatikusan átkerülsz az OTP JUMP-ba, ami amellett, hogy 24-28 évig vehető igénybe, hasonló kondíciókkal rendelkezik, mit az OTP- junior…

Legvégül a beszélgetést a kondíciók felé tereltük, amiről már blogunkban írtunk, de kíváncsiak voltunk, hogy erről az árnyoldalról, hogyan tudnak személyesen kommunikálni…

Vicces volt a megoldás, hisz csak a kezünkbe nyomták a  hirdetmény a LAKOSSÁGI BANKSZÁMLÁK kondíciólitájára hallgató 3-4 oldalas táblázatot, ami még azt a lényeges pontot sem tartalmazta, hogy idegen ATM-ből felvettt pénzért mennyit kell fizetni…(amúgy 500 Ft)

Összegzésül, nyugodt szívvel elmondhatjuk, hogy ha mi leánybankok lennénk semmi pénzért nem mennénk feleségül Magyarország vezető bankhálózatához….

A bejegyzés trackback címe:

https://diakszamla.blog.hu/api/trackback/id/tr872436097

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Helgush 2011.01.14. 15:50:54

Sem ebből, sem az előző OTP-s posztból kiindulva nem vagyok túl jó véleménnyel az OTP-ről, de nálunk semmilyen más bankfiók nincs a közelben. Miért nem figyelnek a vidéki kisvárosokra is? Ha kitelepülne ide mondjuk egy Erste fiók, rögtön lenne 30 ezer potenciális ügyfelük, nekünk meg választási lehetőségünk...
süti beállítások módosítása